انتخاب ماشین باربری کوچک
مرداد 22, 1401
باربری اثاث منزل
باربری اثاث منزل به چه شکل است؟
مرداد 22, 1401
نمایش همه

اتوبار چیست؟

اتوبار چیست

اتوبار چیست ؟ اتوبار حمل و نقل بار به روش زمینی و به وسیله اتومبیل می باشد. معنی واژه ای اتوبار که اتو به معنی اتومبیل و بار یعنی باربری و حمل و نقل می باشد. حمل و نقل بار به صورت زمینی و توسط اتومبیل صورت می گیرد. اتوبار شاید لغت جدیدی باشد اما مفهوم جدیدی نیست. حتماً تا به حال برایتان این سوال پیش آمده که اتوبار با باربری چه تفاوتی دارد؟ می توان گفت باربری معنای کلی تری دارد و شامل حمل و نقل با انواع وسایل نقلیه به صورت زمینی ،هوایی ، ریلی و دریایی می شود.

انواع اتوبار چیست ؟

اتوبار به دو دسته کلی تقسیم می شود اتوبار درون شهری و اتوبار برون شهری که هرکدام شرایط ویژه خود را دارند.

اتوبار درون شهری

این دسته بیشتر حمل و نقل وسایل و اسباب کشی منزل را شامل می شود. ماشین ها بکار رفته در حمل و نقل درون شهری سبک و نیمه سنگین می باشند.

اتوبار برون شهری

برای این دسته حمل و نقل باید از ماشین ها سنگین مانند کامیون ،تریلی و خاور استفاده کرد. رانندگان این ماشین ها باید دارای مهارت بیشتری در رانندگی باشند. چرا که مسافت طولانی را طی می کنند ضمن اینکه داشتن بیمه نامه برای اسباب کشی ها برون شهری الزامی است.

اتوبار چیست

انواع ماشین اتوبار

کامیون

در دسته ماشین ها باربری خارج از شهر می باشد که اکثر حمل و نقل ها خارج از شهر با این ماشین انجام می شود. کامیون ها دارای انواع مختلقی از جمله کامیون مسقف ، کامیون اتاق دار ، کامیون کفی می باشد که هر کدام دارای خصوصیات ویژه ای هستند.

مطالعه کنید
جا به جایی وسایل گران بها

کامیونت

کامیونت در واقع ابعاد کوچک تر از کامیون و بزرگ تر از وانت دارد. این ماشین مناسب اتوبار درون شهری که بخواهید اسباب کشی منزل را انجام دهید. هر یک از ماشین ها باربری دارای ظرفیت مشخصی است که باید آن را رعایت کرد.

خدمات اتوبار

 • بسته بندی اثاثیه منزل یا شرکت با دقت بالا تا وسایل دچار آسیب نشوند.
 • ماشین باربری که مناسب با حجم بار و وسایل شما باشد به طور معمول این ماشین ها دارای سقف و موکت شده می باشند.
 • حمل و نقل اختصاصی برای وسایل سنگینی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند مانند پیانو.
 • ارائه بیمه نامه باربری برای ضمانت سالم و صحیح رساندن وسایل به مقصد تا اگر اتفاقی افتاد شرکت باربری خسارات را جبران کند.
 • اعزام نیرو ماهر و متخصص در زمینه بسته بندی ، حمل و نقل و چیدمان در محل جدید

اتوبار چیست

برتری ها استفاده از اتوبار

کوتاه شدن زمان اسباب کشی

با وجود نیروها با تجربه سرعت بسته بندی و انتقال بار بالا می رود. به علاوه اینکه از اتومبیل ها مناسب استفاده می شود در نهایت دفعات حمل و نقل بین مبدا و مقصد کمتر می گردد.

کم شدن دغدغه ها اسباب کشی

زمانی که اسباب کشی را به اتوبار پیروزی بسپارید. دیگر بسته بندی و چیدمان وسایل در مکان جدید توسط نیروها انجام می گیرد که کار شما را بسیار راحت می کند.

کمتر شدن خسارات

دقت در مراحل اسباب کشی که توسط اتوبار انجام می شود بسیار بالا است به همین دلیل خسارات احتمالی را به کمترین میزان می رساند. همچنین استفاده از لوازم مناسب برای بسته بندی ، به کار گیری نیروهای مجرب سبب می شود تا مشتریان اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند.

مطالعه کنید
جلوگیری از کمر درد در هنگام اسباب کشی

اتوبار ارزان تر است

به طور کلی هزینه حمل و نقل به صورت زمینی به دلیل  نوع مصرف سوخت و نوع خودرو نسبت به روش ها هوایی و دریایی بسیار کمتر است. در نهایت ارزش اتوبار نسبت به هزینه ای که انجام می دهید بسیار بالاتر است.

اتوبار چیست

عوامل موثر بر قیمت اتوبار

 • فاصله مبدا تا مقصد
 • نوع ماشین باربری که استفاده می شود
 • تعداد نیروها در حال کار
 • ساعات انجام کار
 • محدوده جغرافیایی حمل و نقل
 • نوع وسایل اسباب کشی مانند وسایل سنگین یخچال ، مبل ،پیانو
جمع بندی

اتوبار چیست؟ جا به جایی با ماشین و به صورت زمینی است. برای حمل و نقل وسایل منزل یا شرکت یا وسایل سنگین گزینه بسیار خوبی می باشد. چرا که دیگر نگرانی و دغدغه ها اسباب کشی را ندارید و این کار به راحتی و در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد.