اسباب کشی اداری
اسباب کشی اداری
بهمن 16, 1400
نکات ایمنی اسباب کشی
رعایت نکات ایمنی زمان اسباب کشی
بهمن 16, 1400
نمایش همه

دانستن اصطلاحات باربری

اصطلاحات باربری

همانطور که می دانید در هر شغلی یا صنفی یکسری اصطلاحات مربوطه به آن کار وجود دارد. در حوزه حمل و نقل نیز اصطلاحات باربری در بین کارگران و نیروهای این شغل وجود دارد. البته که آگاهی از این اصطلاحات سبب می شود تا نسبت به حوزه فعالیت این عزیزان تسلط بیشتری داشته باشید.

نمونه های از اصطلاحات باربری

بارگیر

قسمت عقب ماشین های باربری مثل کامیون یا وانت بار که برای قرار دادن بار از آن استفاده می شود.

لوازم بسته بندی

برای اسباب کشی احتیاج به وسایلی و یکسری ابزار دارید این وسایل کمک کننده هستند تا سلامت کالا حفظ شود. این وسایل عبارتند از کارتن چند لایه ،دستگاه چسب زن ،فوم پلاستیک حبابدار و….

کارتن اسباب کشی

کارتن چند لایه که محکم باشد در زمینه اسباب کشی بسیار مهم حائز اهمیت می باشد. این کارتن های مقاوم را می توانید از فروشگاه های معتبر یا اینکه خود باربری ها نیز کارتن با کیفیت دارند.

نایلون حبابدار

این نایلون ها برای بسته بندی  اثاثیه منزل و محافظت از ضربه خوردن مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار برای پوشاندن سطح اشیاء شکستنی و حساس در زمان جا به جایی مورد استفاده قرار می گیرد.

اصطلاحات باربری

چسب زدن

یکی دیگر از کارهای مهم در زمان اسباب کشی چسب زدن است. که به کمک آن چسب نواری بر روی در کارتن یا جعبه زده می شود. که به طور معمول از چسب زدن دستی استفاده می شود اما نوع دیگری از آن به صورت اتوماتیک وجود دارد.

از دیگر اصطلاحات باربری

انواع بار
    • بار سبک : بار سبک همانطور که از اسم آن پیداست به باری گفته می شود که یک فرد به آسانی و بدون نیاز به کمک دیگران قادر به حمل آن می باشد. مانند میزعسلی، صندلی، جعبه های کوچک، چمدان، کارتن، انواع پارچه و پرده، تخته چوب گلدان های سبک و…
    • بار سنگین : بار های نیمه سنگین به بار هایی گفته می شود که در آن بار را دو نفر به راحتی می توانند حمل کنند. مانند جا کفشی، آینه های بزرگ، شیشه های بزرگ، کمد، گلدان های سایز بزرگ، مبل 2 نفره، میز کامپیوتر، فرش و قالی و…
    • بار خیلی سنگین : بار های خیلی سنگین بار هایی هستند که وزنی بالای 100 کیلوگرم دارند و باید توسط 2 نفر که تخصص باربری و حمل بار را دارند حمل شوند. این بار های خیلی سنگین عبارتند از میز ناهار خوری 8 نفره با بالا، مبل تختخواب شو، گاوصندوق، پیانو، یخچال و فریزر های ساید بای ساید ، تردمیل ، دستگاه های ورزشی سنگین و…
مطالعه کنید
تعریف بیمه نامه باربری
انواع بار از جنبه خطرات

بار متعارف : بار متعارف به باری گفته می شود که اگر یک نفر کارگر وظیفه آن را داشته باشد از لحاظ وزن و حجم هیچ مشکل فیزیکی را برای او به وجود نمی آورد .

بار غیر متعارف  : بار غیر متعارف به بارهایی گفته می شود که از لحاظ حجم و وزن امکان بروز خطراتی را برای حمل کنندگان این بارها به وجود می آورد و امکان مشکل را برای فرد به وجود می آورد. این بار ها عبارتند از مبل های چند نفره بزرگ تر از حد معمول، بوفه، میز نهار خوری با ابعاد بسیار بزرگ، پیانو های غول پیکر، یخچال و فریزرهای ساید بای ساید

اصطلاحات باربری

شرکت اتوبار

شرکت اتوبار نوعی شرکت باربری است. که کارهای حمل و جابه جایی را تنها از طریق زمینی و با استفاده از خودروهای حمل بار انجام می دهد. که خدمات این شرکت از بسته بندی و حمل بار گرفته تا اینکه وسایل شما را بیمه کرده و در سلامت کامل به مقصد نهایی می رساند.